Cinsel istismara uğrayan liseliyi koruma altına aldılar!

27 Nisan 2015 - Pazartesi, Saat: 19:52 Gündem | 7.095 kere okundu Şanlıurfa’da, 2’si öğretmen 3 kişinin cinsel istismarına uğradığı ileri sürülen 16 yaşındaki lise öğrencisi G.A., savcılık kararıyla koruma altına alındı. Liseli kıza cinsel istismarla suçlanan 3 kişi ise nöbetçi savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Geçen cuma günü öğrencisi G.A., rehberlik öğretmenine ismi öğrenilemeyen 2 öğretmenin de aralarında bulunduğu 3 kişinin kendisine bir evde cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Rehber öğretmenin ihbarıyla okula gelen polisler, kız öğrencinin bilgisine başvurdu ve ardından ile suçlanan 2’si 3 kişi gözaltına alındı.

Savcılık, G.A.’yı koruma altına alarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne ait yurda yerleştirirken, 3 şüpheli ise polis sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. 3 şüpheli çıkarıldığı nöbetçi savcılıkta ifadeleri alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BARO BAŞKANI: SERBEST KALMALARI YASALARA AYKIRI
16 yaşındaki liseli kıza yönelik cinsel istismarla suçlanan 3 kişinin serbest kalmasına Baro Başkanı tepki gösterdi. Savcılığın verdiği kararın yasaya aykırı olduğu iddiasında bulunan Delebe, “Söz konusu suç, katalog suçlar arasında bulunuyor ve tutuklama gerektiriyor. Ancak dosya henüz hazırlık aşamasında iken zanlıların hakime dahi sevk edilmeden, serbest bırakılması yasalara aykırıdır. Baro olarak; Çocuk, Kadın ve İnsan Hakları komisyonlarımızı devreye sokarak, bu konunun takipçisi olacağız” dedi.


Haberin Etiketleri: , , , , , ,
Google'dan gelen aramalar:

Sponsor Linkler

Yorum

  1. Deniz Hermekli - 16 Haziran 2015

    Tek kelime ile yazık. Ne biçim ülkede yaşıyoruz

  2. Ramazan Gül - 02 Temmuz 2015

    Cinsel istismar günümüzde o kadar çok yaşanıyor ki. Artık bu haberleri görmezden geliyoruz.

  3. MrBurak - 09 Temmuz 2015

    Cansel’de aynı bu tür olaydan dolayı intihar etti. Acilen önlem alınmalı ve sürekli denetim yapılmalı.Sosyal Yorum