Sizin yüzünüze giden saç modelleri ve saç renkleri neler?

15 Nisan 2016 - Cuma, Saat: 23:54 Gündem | 258 kere okundu

Her saç tipinin ve her yüz şeklinin kendine özgü bulunmaktadır. Saçlarımız çevreye bizimle ilgili ilk bakışta en önemli izlenimi vermektedir.

Saçlarımıza kuaföre giderek şekil verebileceğimiz gibi evde kendi imkânlarımızla da şekil vermek mümkündür. Saç modelleri her insana aynı derecede yakışmayabilir. Kimi yüzlere toplu saç modelleri yakışırken kimi yüzlere de tam tersi salık saç modelleri gitmektedir. Yüz hatları oldukça zayıf olan bayanlar da saç toplamak yüzünüzü daha bir ortaya çıkaracağından tavsiye edilmemektedir. Bunun aksine saçlarınızı salık bir model yaparak yüz hatlarınızda ki zayıflığı kapatarak daha hoş bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Yüzü daha toplu olan bayanlarda ise saçları hem salık hem de toplu kullanmak mümkündür. Özellikle toplu saçlarda yüz hatları daha göz önünde olduğundan daha şirin bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

evde-sac-modeli-yapimi-orgu-cesidi


Günlük hayatınızda, iş hayatınızda ve özel gecelerde kullanabileceğiniz topuz saç modelleri mevcuttur. Günlük hayatınızda dağınık bir şekilde toplanarak sağlanan topuz modelleri oldukça doğal ve hoş görünmenizi sağlarken, iş hayatınızda tercih edebileceğiniz örgülü topuz modelleri ile şıklığı yakalamanız mümkündür. Özel gecelerde kullanabileceğiniz topuz modelleri için kuaförlerden destek alınması faydanıza olacaktır. Dağınız topuz, düz topuz gibi birçok modelleri bulunan topuzları tercih ederken, kendi yüz hatlarınıza giden modeli seçmeniz kaçınılmazdır.

Açık saç modelleri
Saçınızın uzunluğuna göre şekil verebileceğiniz birçok model bulunmaktadır. Tamamen dümdüz bir saç yapabileceğiniz gibi dalgalı ve kıvırcık modellerde yapabilirsiniz. Saçlarınızın sadece ön kısımlarını düzleyerek arkada kalan kısımları saç şekillendirici ya da jöle ile dalgalı şekillendirmek oldukça pratik ve şık bir kullanım sağlar. Özellikle kış aylarında salık olarak kullanılan saç modelleri sayesinde enseniz kapalı olacağından, saçınız sayesinde soğuktan ensenizi korumak mümkündür.


Pek çok esmer kadın saç rengini açmak için uğraşır. Açık renk saçlarla daha bakımlı bir izlenim yaratmak isteyen insanlar, ten renklerine uygun olan saç renklerini denemek isterler. Özellikle yaşın ilerlemesiyle artan beyaz saçlar ve kırışıklar için en iyi çözüm saç rengini açmaktır. Bu şekilde kırışıkların görünümü de azalır. Açık saç renkleri birçok farklı sarı tonunda kullanılan renklerdir.

evde-orgu-modeliTen rengi beyaz olan kadınlara, canlı renkler olan turuncu, altın sarısı gibi tonlar çok yakışır ve soluk görünümün önüne geçer. Özellikle çilek sarısı denilen renk beyaz tenliler için biçilmiş kaftandır. Esmerlerin ise kaşları çok belirgin ise kaş rengini kırmaları gerekir. Bal sarısı sonları ve koyu sarılar daha uygun olmakla birlikte platin renkler de yakışmaktadır. Buğday tenliler ise en şanslı kişilerdir. Çünkü her saç rengi yakışır. Saç renkleri arasında olan platinler hariç her sarı tonu buğday tenli bayanlara yakışır. Açık renk saçlar, eğer açma işlemi ile açılmışsa, özenli bir bakım ister. Özellikle platin sarılar ciddi bir bakım gerektiren saç renkleridir. Her hafta düzenli olarak keratin bakımı gibi birçok bakım yaptırmadıkları takdirde saçlar yanabilir. Daha fazla bilgi almak ve trendleri öğrenmek için burayı ziyaret edebilirsiniz : http://www.sonsacmodelleri.com/sac-renkleri

Saç renkleri arasında en çok tercih edilen karamel ve bal rengi tonlardır. Son yıllarda iyice kullanılmaya başlayan bu tonlar, hem kolay elde edilir hem de bakımı kolaydır. Ayrıca hemen hemen her ten rengine sahip olan kadına yakışan renklerdir. Saçlarınızı doğal renginden daha açık bir renkte kullanıyorsanız her boyada bütün boyamamalısınız. 3 ayda 1 bütün saçınızı boyayıp, diğer zamanlarda sadece diplerini boyamalısınız. Üst üste boya yapılan saçlar daha çabuk yıpranır ve koparak dökülmeye başlar. Bu yüzden özenli bir saç bakımı yapmalısınız.


Haberin Etiketleri: , , ,
Google'dan gelen aramalar:

Sponsor Linkler

YorumSosyal Yorum

310-052 Certification private data secured through efficient security system. You can overcome your worries through customer reviews about EXAV613X-CLV IT Exam 000-775 Exam BH0-002 Exam VCA410-DT Certification HP0-Y30 IT Exam HCISPP Study Guide HP0-M43 Certification COG-180 Study Guide HP2-K21 IT Exam ICDL-IT SC0-451 Exam GB0-323 Certification Dumps Study Tools can help you there; with your preparation if - certification exam. 920-430 Exam PDF 9A0-331 Exam PDF H12-721 HP2-E34 HP0-Y41 VCE 000-104 IT Exam P2180-023 Exam is based on up to date questionnaires that tracks your way towards the right direction. 9A0-060 Exam PDF C_TCRM20_72 Exam PDF 77-887 VCE 920-352 HP0-703 Exam 510-011 HC-035-420-CHS Study Guide 000-806 Exam important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your with one year free update. Once the exam materials updated, we will prompt update these exam E10-110 HP0-J33 Exam PDF find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study 000-173 Study Guide EE0-400 Exam PDF HP0-210 VCE HP3-045 Dumps 1Z1-580 Exam 642-274 Exam PDF HP0-M18 M2090-743 IT Exam GCFA IT Exam 642-052 Dumps related information in an organized and comprehensive way. You can go for practical implementation of your learned concept in professional C_TSCM42_66 Study Guide A2090-919 000-180 IT Exam 920-203 Dumps HC-621-ENU Exam PDF C_BOWI_30 Study Guide