Afriqiyah Hava Yolları

30 Mayıs 2017 - Salı, Saat: 10:29 Haber Detay | 43 kere okundu

2001 yılında kurulan Afriqiyah Hava Yolları; Trablus Uluslararası Havayolu üyesi olarak hizmet vermeye başladı. 2011 yılında yaşanan Libya devrimine kadar, her yıl yükselen bir başarı ivmesi yakalayan firma, 2003 yılında ilk Airbus filosunu yolcularının beğenisine sundu. 2006 yılı verilere göre 120 milyon dolar kar eden firma; 2008 yılı içerisinde filosuna Airbus A319 modelini kattı. 124 yolcu kapasiteli Airbus A319 modeli ilk olarak Londra, Paris, Brüksel, İstanbul ve Roma seferlerinde kullanıldı. A319 modelinin ardından filosuna yeni modeller katarak güçlenmeye devam eden firmanın planları; Libya devrimi nedeni ile sekteye uğradı.

afriqiyah

Libya Devrimi Sonrası Afriqiyah Hava Yolları
Birleşmiş Milletler kararlarına istinaden uçuşlarını durdurma kararı alan Afriqiyah yönetiminin; tüm uçuşları, 17 Mart 2011 tarihinde sonlandırıldı. Savaşın yaralarını sarmaya çaba gösteren firma yönetimi; 2012 tarihinde filosuna yeni siparişler vererek hizmetlerini devam ettirme kararı aldı. Yenilikçi logo tasarımı ile 2012 yılının son çeyreğinde yeniden faaliyet göstermeye başlayan firma; farklı destinasyonlara uçuşlar düzenleyememesi nedeniyle, kuruluş aşamasından sonra elde ettiği başarıların uzağında bir başarı grafiği yakaladı. Firma yetkililerin yükseliş aşamasındaki rakamlara yaklaşamamaları; üst düzey yönetim kadrosunda, değişiklikler yaşanmasına neden oldu. Ancak yönetim değişikliği de, firmanın başarısını gözle görülür şekilde artıramadı.

Afriqiyah Hava Yolları ile Seyahat
Düzenlenen uçuş sayısı ve kısıtlı rota imkanlarından ötürü; diğer havayolu şirketlerine göre daha düşük tutarlarla bilet satışı yapan firma; kalitesinden ve uçuş konforundan ödün vermeden, seferlerine devam ediyor. Sınırlı sayıda Ortadoğu ülkesine uçuş hizmeti veren Afriqiyah havayollarının, yeni ülke ve şehirleri rotasına katmak için çalışmalar yaptığı firma yetkilileri tarafından kısa süre önce açıklanmıştı. Bilet fiyatlarının bu düzeyde seyretmesi halinde, firmanın kısa süre içerisinde eski günlerine dönüş yapabileceği öngörülüyor.

Sıra dışı bir tatil deneyimi için Libya’nın meşhur el yazma tarihi eserlerini, deri ve yün kumaşlarını, palmiye yapraklarından yapılmış tabaklarını ve diğer birçok saklı kalmış geleneksel ürünlerini görmenin hayalini yaşarken, tüm bunlara ulaşmak için ayağınızı yerden kesecek uçağın uçuş bilgilerini Plures Travel önünüze serebilir. Plures Travel sayesin de zaman kaybı olmadan Afriqiyah Airways Libya – İstanbul uçak bileti satın alma işlemlerinizi hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: https://www.plurestravel.com.tr/afriqiyah-airways-istanbul

Plures Travel
Adres: İstanbul Dünya Ticaret Merkezi – EGS Business Park Blokları No: 9 Yeşilköy – Bakırköy İstanbul / TÜRKİYE
T: +90 212 465 33 32
F: +90 212 465 83 36
https://www.plurestravel.com.tr/


Haberin Etiketleri: , , , , , , ,
Google'dan gelen aramalar:

Sponsor Linkler

YorumSosyal Yorum