Kezman Fenerbahçe’yi ziyaret etti!

23 Ekim 2012 - Salı, Saat: 00:00 Spor | 81.974 kere okundu Fenerbahçe'nin eski oyuncularından Mateja Kezman, kulüp binasına gelerek sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

’nin eski futbolcularından , sarı-lacivertli kulübü ziyaret etti.

Fenerbahçe Spor Kulübü’ne gelen Kezman, , ve ile bir araya geldi.

Fenerbahçe’yi takip etmekten hiç vazgeçmediğini söyleyen Mateja Kezman, Başkan Aziz Yıldırım’ın kendisi üzerindeki emeğinin büyük olduğunu dile getirdi.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nı da gezen Mateja Kezman, “Fenerbahçe kalbimde her zaman ayrı bir yere sahip olacaktır.” dedi.

’un sorularını yanıtladı
Sırp yıldız Mateja Kezman, “Yakın süre içerisinde futbolu bıraktım kendi menajerlik şirketim var güzel kontratlar yapıyorum. Türkiye’ye iş ziyareti için geldim.” dedi ve Türkiye ve Fenerbahçe ile ilgili soruları yanıtladı.

Türkiye onun için ne ifade ediyor?
“Fenerbahçe’de güzel yıllar geçirdim Türkiye Ligi Şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynadık çok büyük bir camiada oynadım. Fenerbahçe Türkiye’nin en büyük kulübü çok güzel arkadaşlıklar ve dostluklar edindim. Şimdi dönüp baktığımda daha fazla Fenerbahçe’de oynamak isterdim ama o zamanın şartları öyle gerektirdi. Türkiye’de ve Fenerbahçe’de çok güzel zamanlar geçirdim”

Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale çıktığında o da buradaydı o günlere ait anıları neler?
“O seneye baktığımızda mükemmel bir seneydi. Evimizde devirdiğimiz Inter, PSV, CSKA Moskova, Sevilla ve Chelsea zaferlerini unutmak mümkün değil. Son Chelsea maçında çok iyi oynamamıza rağmen çok şanssız bir şekilde elendik ama Fenerbahçe ve bizim için inanılmaz bir sezon olmuştu. Çok özel bir yıldı. Zico çok iyi bir teknik direktör. O yıl gerçekten inanılmaz bir arkadaşlık ortamı vardı ve unutulmaz bir sezondu.”

Fenerbahçe maçlarını izleme şansı oluyor mu?
“Karşılaşmaların hepsini canlı olarak izleyemedim ama Fenerbahçe’nin hemen hemen her maçını takip ediyorum. Bu sezona bakıldığında işler tam olarak yolunda gitmedi geçirilen zor süreç ve takım içindeki zorluklar durumları buraya getirmiş olabilir. Şampiyonlar Ligi’ne kalınamadı ama Avrupa Ligi2nde Fenerbahçe yoluna devam ediyor. Eminimki orada da sonuna kadar zorlayacaklardır.”

Beraber oynadığı arkadaşlarından birisi Alex takımdan ayrıldı. Düşünceleri neler?
“Alex için efsane olmuş bir oyuncu. 8 sene boyunca kırdığı rekorlarla bunu herkese gösterdi. Onunla oynadığım zamanlarda çok keyif aldım, çok yaratıcı ve yetenekli bir oyuncu. Bundan sonraki futbol hayatından ona başarıla diliyorum.

Başkan Aziz Yıldırım için ne dedi?
Sayın Başkan Aziz Yıldırım’ın geçtiğimiz yıl içinde yaşadıkları beni de çok üzdü bunların hiçbirisini haketmeyen bir insan. Bu sorunlar çözüldüğünde yeniden takımın başında olacaktır. Tabiki başkanla bizimde sorunlarımız oldu herkeste olabileceği gibi bu sorunların asıl sebebi ikimizinde güçlü kişilikleri olduğu içindi. Fenerbahçe için Aziz Yıldırım elinden geleni yapan bir insan” diyerek sözlerini tamamladı.”


Haberin Etiketleri: , , , , , ,
Google'dan gelen aramalar:

Sponsor Linkler

Yorum

 1. Misafir - 07 Kasım 2012

  Ah Kezman ahh senin gibi futbolcu gelmez artık

 2. Fenerli - 07 Kasım 2012

  İyi bir futbolcuydu yazık oldu

 3. Misafir - 08 Kasım 2012

  Aziz getirdi aziz götürdü anlamadım ki nabıyor bunlar

 4. Aziz Başkan - 08 Kasım 2012

  Aziz sizi çok güzel kıyaklar yapıyor da sonuç yok

Sorry, the comment form is closed at this time.

Sosyal Yorum