Samsung Galaxy S5’in teknik özellikleri nasıl olacak?

10 Ocak 2014 - Cuma, Saat: 14:16 Köşe Yazısı Teknoloji | 2.054 kere okundu Son zamanlarda Samsung Galaxy S5 ile ilgili olarak ortaya çeşit çeşit iddialar atıldı. İşte sosyal medyada, basında ve sokakta konuşulan o iddialar...

HABERİZ  ÖZEL  – kullanıcılarının merakla beklediği Galaxy S5 ile ilgili Kore basınından bilgiler sızmaya başladı. Galaxy S5 ile ilgili olarak her yerden bir söylenti gelse de şu anda teknik özellikler ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi.

amsung firmasının başkan yardımcılarından olan Dong-hoon Chang’ın yaptığı açıklamaya göre , Şubat ayında yapılacak olan Dünya Mobil Zirvesinde tanıtılacak ve Nisan ayında da piyasaya sürülecek. Peki Samsung’un yeni amirali olacak olan ’in teknik özellikleri nasıl olacak?

İşte basında yer alan o iddialar:

İŞLEMCİ: Samsung Galaxy S5’te 64 bit Exynos işlemci kullanacak. 8 çekirdekli olacak olan bu işlemci kullanıcılara mükemmel hızı hissetireceğe benziyor.

RAM: Samsung Galaxy S5’te kullanacağı 64 BİT’lik işlemci sayesinde yeni amiralinde 4GB RAM kullanacak. Telefonda 8 çekirdekli bir işlemci ve 4 GB RAM kullanılması, hız konusunda bilgisayarları aratmayacak gibi görünüyor.

EKRAN: Samsung, Galaxy S5’in ekranı ile ilgili olarak türlü türlü iddialar ortaya atıldı. Kore basınının bir kısmı yeni nesil S5’in ekranının bükülebilir ve kırılmaz olduğunu iddia ederken bir kısım ise ekranın 5,25 inç Quad HD (1440x2560p) AMOLED ekranlı olacağını iddia etti. Bakalım Samsung bükülebilir ekranı mı yoksa düz Quad HD ekranı mı tercih edecek.

: Telefon üreticisi olduğu gibi fotoğraf makinesi ve lens üreticisi olan Samsung, Galaxy S5’te 16 MP’lik bir kamera kullanacak. Çözünürlük açısından yeni nesil fotoğraf makinelerini aratmayacak olan S5, HDR, Panaromik Çekim, Full HD video kaydı ve 1.8f diyaframıyla oldukça dikkat çekiyor.

PARMAK İZİ OKUYUCU: İlk olarak Apple’ın kullanmış olduğu bu özelliğin Samsung tarafından da kullanılacağı iddia ediliyor.,

Bakalım Samsung, Şubat ayındaki toplantı da Galaxy S5’in özelliklerini hep beraber öğreneceğiz. .Tabi bu arada şu anda anlatılan özelliklerin sadece iddia olduğu unutulmamalı.


Haberin Etiketleri: , , , , , , , , , , , , ,
Google'dan gelen aramalar:

Sponsor Linkler

YorumSosyal Yorum