Müzede cinsel organını sergiledi!

8 Haziran 2014 - Pazar, Saat: 16:19 -Editörün Seçtikleri Dünya | 2.205 kere okundu Performans sanatçısı Deborah de Robertis Paris’teki Orsay Müzesi’nde öyle bir şey yaptı ki polis Robertis’i gözaltına aldı. Çünkü sanatçı Gustave Courbet'nin ünlü “Dünyanın Kökeni” tablosunun önünde, aynı tablodaki gibi vajinasını göstererek oturdu.

Performans sanatçısı , ’teki ’nde sergilenen ’nin ünlü “Dünyanın Kökeni” tablosunun önündeki performansının ardından gözaltına alındı.

’in haberine göre Lüksemburglu sanatçı, 29 Mayıs’ta Orsay Müzesi’ne üzerinde altın payetli elbisesiyle girip, Courbet’nin Dünyanın Kökeni tablosunun önünde yere oturdu ve vajina ve abdomenin sergilendiği tablodaki gibi vajinasını sergiledği bir performans gerçekleştirdi.

wort.lu sitesine konuşan De Robertis, performansının teşhircilik değil, orijinal eserin bir yansıması olarak yeni bir tablo yaratmaya çalıştığını anlattı. Performansa az sayıda kişinin davet edildiğini, performansın güç ilişkilerini, kadın-erkek ilişkilerini ve sanatçılar ve eserleri üzerindeki kontrolü üzerindeki istikrarı bozmayı hedeflediğini söyledi.

De Robertis, performans videosunun YouTube’dan kaldırıldığını da ekledi.


Haberin Etiketleri: , , , , , , , , , ,
Google'dan gelen aramalar:

Sponsor Linkler

Yorum

  1. Aslı Gündoğan - 07 Aralık 2015

    İşte batının medeniyeti bu kadar! Görgüsüz ve ahlaksızlık başka bir şey değil…Sosyal Yorum