Dolar 2,69’un altına kadar geriledi!

27 Nisan 2015 - Pazartesi, Saat: 19:57 Ekonomi | 705 kere okundu Cuma günü 2.7435`e kadar yükselerek tarihi zirveyi test eden dolar/TL bugün 2,69`un altına kadar geriledi.

Yaklaşan seçim ve ’nin TL’deki değer kaybını zayıflatmadaki etkinliğine ilişkin soru işaretleri TL üzerinde baskı yaratmaya devam ederken, hakkında iç açıcı olmayan son veriler ile doların 12 yılın zirvelerinden değer kaybetmesiyle kur günü düşüşle tamamladı.

Bankacılar haftanın geri kalanında, açıklamasının ve TCMB’nin enflasyon raporunun yakından takip edilecek iki önemli gelişme olduğunu belirttiler.

Cuma günü 2.7435’e kadar yükselerek tarihi zirveyi test eden bu sabah ise güne 2.72’li seviyelerde başlayan /TL 2,69’un altına kadar geriledi.

Kur en düşük 2,6868’i gördü. Dolar, ABD ekonomisine ilişkin son verilerin ardından ’in kısa vadede faizleri artırmayacağı beklentilerinin güçlenmesine paralel olarak haftaya değer kaybına karşı koymaya çalışarak başlarken; Yunanistan’ın mali yardım müzakerelerinde sonuca ulaşılamamış olması Euro üzerinde baskı yaratıyor.


Haberin Etiketleri: , , , , , ,
Google'dan gelen aramalar:

Sponsor Linkler

Yorum

  1. Nebehat Düşen - 02 Eylül 2015

    Bu gidişle artık dolar 4 tl’yi bulur. Hiçte şaşırmamSosyal Yorum