Gündüzleri inşaatçı, akşamları milletvekili adayı

27 Nisan 2015 - Pazartesi, Saat: 19:49 Politika | 696 kere okundu HDP’nin Zonguldak 5’inci sıra milletvekili adayı Bedirhan Güneş gündüzleri inşaatta işçi olarak çalışırken, akşamları da seçim çalışmaları yaparak partisi ve kendisi için oy istiyor. Güneş, seçim çalışmalarını ’Bitirmem gereken bir inşaat, yıkmamız gereken bir baraj var’ sloganıyla sürdürüyor.

’nın ’nde doğan evli 4 çocuk babası 43 yaşındaki , 15 yıl önce geldiği ’nde inşaatlarda sıva ustası olarak çalışmaya başladı. Güneş, HDP heyetinin ilçede aday araştırması yaptıktan sonra teklif aldığını söyledi. Teklifi kabul etmesiyle HDP 5’inci sıra adayı olduğunu anlatan Güneş, gündüzleri inşaatlarda çalıştığı için seçim çalışmalarını akşamları sürdürmek zorunda kaldığını ifade etti. Güneş, seçim çalışmaları için sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta kendi adına sayfa açtı.

’YIKMAMIZ GEREK BARAJ VAR’
Seçim çalışmalarında ’Bitirmem gereken bir inşaat, yıkmamız gereken bir baraj var’ sloganını kullanan Güneş, ev ve esnaf ziyaretleriyle seçim çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. 1 Mayıs sonrası seçim bürosunu da ilçede açacağını kaydeden Güneş, seçilmesinin çok zor olduğunu bildiğini de vurguladı. Güneş, “Bu taşın altına elini birilerinin koyması gerekiyordu. Ülkemizde bir sürü işçi var. Gelmiş geçmiş hiçbir hükümet bunlara sahip çıkmadı. emek kentidir. Emekçinin başkentidir. ’a güveniyorum” dedi.


Haberin Etiketleri: , , , , , , , ,
Google'dan gelen aramalar:

Sponsor Linkler

YorumSosyal Yorum