IŞİD militanları öldürülen sivilleri elektrik direklerine astı!

11 Kasım 2016 - Cuma, Saat: 22:08 Dünya | 35 kere okundu Birleşmiş Milletler, terör örgütü IŞİD'in hainlik ve işbirliğiyle suçladığı sivilleri Musul'da idam ettiğini duyurdu. Uluslararası ajansların son dakika olarak geçtiği BM açıklamasına göre, IŞİD ayrıca bir kişinin cep telefonu kullanması üzerine 20 sivili vurdu.

Musul’un kenarındaki Karama mahallesinde ise öldürülen militanlarının cesetleri iplere bağlanarak sürüklendi ve toprağa gömüldü.

(BM) İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Ofisi, Musul’da kuşatma altında tutulan IŞİD’in hainlik ve işbirliğiyle suçladığı 40 sivili astığını duyurdu.

Uluslararası ajansların son dakika olarak geçtiği açıklamaya göre, IŞİD idam ettiği sivillerin bedenlerini ibret olsun diye elektrik direklerine astı. Katledilen sivillere ‘Irak Güvenlik Güçleri ajanı ve hain’ yazan turuncu giysiler giydirildi.

BM ayrıca, terör örgütünün bu hafta Musul’da cep telefonu kullanan bir kişinin bilgi sızdırdığı gerekçesiyle 20 sivili vurduğunu aktardı.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Sözcüsü , IŞİD’in kaçırdığı kadınların bazılarının örgüt militanlarına verildiğini bazılarının da konvoylarda kullanıldığını söyledi.

Shamdasani’nin verdiği bilgiye göre, sivillerin yaşadığı bölgelerde amonyum ve sülfür depolayan terör örgütü önümüzdeki günlerde kimyasal saldırı yapabilir.

IŞİD’LİLERİN CESETLERİ SÜRÜKLENDİ
, önceki haftalarda girilen Musul’un kenarındaki Karama mahallesinde öldürülen IŞİD militanlarının fotoğraflarını geçti. Irak polisi, bir binadaki cesetleri iplere bağlayarak sürükledi ve ardından toprağa gömdü.

400 KİŞİLİK TOPLU MEZAR!
Öte yandan, Irak Kürt yönetimi lideri ’nin yayın kuruluşu Rudaw, Musul’un güneyindeki Hammam Alil’de ortaya çıkarılan toplu mezarda bulunan cesetlerin 400’e çıktığını duyurdu. Söz konusu bölgede daha önce 100 kişiye ait kemikler bulunduğu bildirilmişti. Uzmanlar, yapılan incelemelerde mezarların bir veya iki aylık olduğunu ve cesetlerin çoğunun çürümediğini belirtiyor.

17 Ekim’de Irak ordusu, peşmerge, Şii milisler ve aşiret güçlerinin katılımıyla başlayan büyük Musul operasyonu, ABD’nin başını çektiği koalisyon tarafından destekleniyor. Operasyonun üçüncü haftasında şehir merkezindeki mahallelere ulaşan özel kuvvetler, son günlerde sokak çatışmaları nedeniyle ilerleyemiyor.

Operasyonda bugüne kadar yüzden fazla köy ve birkaç ilçe IŞİD’den kurtarıldı. Yerinden olan insan sayısı ise son verilere göre 35 bine yaklaştı.


Haberin Etiketleri: , , , , , , , , ,
Google'dan gelen aramalar:

Sponsor Linkler

YorumSosyal Yorum