Microsoft Türkiye’den WannaCry Saldırıları Hakkında açıklama!

15 Mayıs 2017 - Pazartesi, Saat: 09:53 Teknoloji | 71 kere okundu Ransomware zararlısı ne yazık ki hız kesmeden yenilenmeye ve saldırı tiplerini değiştirmeye devam ediyor. 12 Mayıs 2017 tarihinde yeni bir türevi olarak gördüğümüz WannaCry 99 ülkede hızlı bir şekilde yayılarak dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde bütün dünyayı etkisi altına alan virüsü hakkında ’den açıklama geldi. Ürün Pazarlama Müdürü ’ın paylaştığı blog yazısında, tüm kullanıcı ve kurumların bu saldırıdan korunmak için yapması gerekenleri paylaştı.

Mart 2017 tarihinde bu tür saldırıların zafiyetini adresleyen bir güvenlik güncelleştirmesi paylaştıklarını belirten Canbolat, Windows Update güncellemesi aktif olan tüm kullanıcıların bu zafiyeti kullanan saldırılara karşı koruma altına alındığını kaydetti. Ayrıca, bu güvenlik güncellemesini henüz uygulamamış olan kurumların hemen  MS17-010 güncellemesini dağıtmalarını önerdi.

Windows Defender kullanan müşteri için de çözüm ürettiklerini söyleyen Canbolat, bu tehdidi Ransom:Win32/WannaCrypt olarak tespit eden bir güncelleme yayınlarını paylaştı. Etkili koruma için ekstra bir önlem olarak, bilgisayarlarda kurulu olan antivirüs yazılımlarının güncellenmesi gerektiğinin de altını çizen Canbolat, güvenlik sağlayıcısı hizmeti veren antivirüs programlarının koruma önlemlerini teyit etmeleri gerektiğini de belirtti.

Microsoft Türkiye tarafından gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Windows XP, Windows 8 ve Windows Server 2003 platformları için de bir güvenlik güncellemesi yayınladığını söylemeden geçmeyelim. Haberin linkine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Güvenlik yamasını indirmek için tıklayın.


Haberin Etiketleri: , , , , , ,
Google'dan gelen aramalar:

Sponsor Linkler

YorumSosyal Yorum